Svarīgs solis ceļā uz panākumiem ir jautājumu uzdošana. Pirms dažiem mēnešiem es veicu savu pirmo jautājumu sesiju. Apsēdos mierīgā vietā, ieslēdzu fonā patīkamu mūziku un ļāvos, lai prātā nāk dažādas idejas. Ierakstīju tās diktofonā. Bez jebkādas cenzūras – arī tās, kas šķita muļķīgas. 60 minūšu laikā radās 136 jautājumi, piemēram: “Kā pareizi izveidot savu dzimtas koku?” “Vai man savas dzīves laikā izdosies iemācīties dziedāt?” “Kur varu lēti salabot bojātā viedtālruņa ekrānu?” Vēlāk noklausījos diktofona ierakstus un pārrakstīju idejas Word dokumentā. Atzīšos, lielākā daļa ideju no pēdējām jautājumu sesijām joprojām stāv nepārrakstītas (jācenšas paspēt iekavēto līdz gadu mijai). Tomēr dokuments ar jau piefiksētajām idejām ir lielisks rīks dzīves un laika plānošanā.
Cik bieži mēs ikdienā domājam par, piemēram, savu dzimtu? Par to, ka mums ir sen nesatikti radi? Iespējams, es pats par to būtu pa īstam atcerējies pēc daudziem gadiem. Pa to laiku no daudziem mazāk zināmajiem radiem es būtu krietni atsvešinājies. Vecākā paaudze tad jau būtu aizgājusi mūžībā, bet es un manas paaudzes cilvēki nemaz nezinātu, ka esam brālēni. Taču tagad esmu nolēmis, ka izmantošu interneta sniegtās iespējas un nākamo radu saietu, lai atjaunotu kontaktus.
Aicinu arī tevi kaut vai 10 minūtes nedēļā veltīt tam, lai uzdotu sev jautājumus, kas ikdienā nešķiet steidzami. Ļoti iespējams, ka tev izdosies atrast risinājumu kādai svarīgai problēmai vai atcerēties par noderīgiem, bet piemirstiem idejām, kontaktiem vai citiem resursiem.