Katru dienu veltījot vienu stundu laika tam, lai lasītu grāmatu savā profesionālajā jomā, mēs dažu gadu laikā varam kļūt par savas jomas ekspertiem. Izlasot apmēram vienu grāmatu nedēļā, tas veido 50 grāmatas gadā un 500 grāmatas 10 gadu laikā. Iztēlosimies tāda cilvēka profesionālās priekšrocības, kurš strādā tikpat centīgi kā pārējie, bet ir izlasījis par 500 grāmatām vairāk nekā kolēģi. Iespaidīgi, vai ne?

Mēs, latvieši, mēdzam būt čakli, bet arī neproduktīvi. Bieži vien cenšamies strādāt smagāk, bet ne gudrāk. Situācija mainītos, ja grāmatu lasīšana tiktu uzskatīta par neatņemamu sastāvdaļu ceļā uz sasniegumiem. Diemžēl 49,6% Latvijas iedzīvotāju seši mēneši ir pārāk īss laika posms, lai paspētu izlasītu līdz beigām kaut vienu grāmatu. Uzskatu, ka mums šī situācija ir jāmaina! Ja tu man piekrīti, izsaki savu viedokli komentārā vai sazinies ar mani. Kāpēc? Jo mums rūp Latvijas nākotne ne vien 18. novembrī un gadu mijā (kad prezidents sniedz uzrunu), bet arī darbadienās.

Laika trūkums tiek uzskatīts par galveno šķērsli lasīšanai. Šeit palīgā nāk audiogrāmatas. Es pats tās klausos pastaigu laikā, pārvietojoties ar sabiedrisko transportu, gatavojot ēst un uzpošot māju. Ne velti daži viedokļu līderi audiogrāmatu izplatību svarīguma ziņā nostāda blakus Gūtenberga preses iekārtas radīšanai.

Share This